Що таке навантажувач. Принцип роботи та особливості навантажувачів
Наванттажувач – це досить універсальна та широко затребувана техніка спеціального призначення. За його допомогою здійснюється переміщення різних категорій вантажів у межах складу, майданчика, виробничого підприємства, штабелювання, палетування продукції. Незамінним навантажувач буде і на будівельному майданчику, і в комунальному господарстві. Він ефективно впорається з переміщенням сипучих будівельних матеріалів, цегли, блоків, укладених на піддони, прибиранням території від опалого листя, снігу, будівельного сміття. Сфера застосування навантажувачів дійсно дуже широка. І в кожній з них ця техніка порадує вас високою ефективністю та продуктивністю при мінімальних вимогах до обслуговування та ремонту.
Основні різновиди навантажувачів
Широка сфера застосування сприяла тому, що виробники почали випускати техніку, оптимально адаптовану до виконання тих чи інших виробничих завдань. Усі машини, які представлені на сучасному ринку у категорії «Наванттажувачі», можна розділити на дві окремі групи:
- Фронтальні навантажувачі
- Вилкові навантажувачі
Окремо можна виділити міні-навантажувачі. Вони можуть бути як фронтальними, так і вилковими, дизельними, газовими чи електричними. Така малогабаритна техніка відрізняється високою маневреністю та продуктивністю, що дозволяє ефективно використовувати її в умовах обмеженого простору, зокрема у складському господарстві.
Конструкція та особливості фронтальних навантажувачів
Фронтальний навантажувач – найбільш поширена категорія техніки, призначена для роботи з навантаженням, розвантаженням і переміщенням на невеликі відстані піску, щебеню, гравію та інших сипучих матеріалів. Стандартно комплектується містким завантажувальним ковшем, але за необхідності його можна замінити на інший, що дозволяє використовувати техніку для земляних робіт, розробки кар’єрів тощо.
Фронтальні навантажувачі прості та надійні в експлуатації. На передній частині передбачені підйомні стріли, на яких встановлений ківш. Вони приводяться в дію гідравлічною системою транспортного засобу. Як шасі можуть використовуватися колеса або гусениці. Останній варіант зустрічається рідше та застосовується для роботи на нестабільних ґрунтах.
Розширити функціональні можливості фронтальних навантажувачів можна за допомогою встановлення на них:
- вантажозахоплювальних гаків, що перетворюють навантажувач у підйомний кран;
- захватів для колод, що дозволяє використовувати машину у лісозаготівельній сфері;
- снігоочисників, які забезпечують ефективне виконання комунальних завдань у зимовий період.
Вибір навісного обладнання для фронтальних навантажувачів досить широкий, тому кожен зможе підібрати оптимальне рішення для своїх завдань.
Конструкція та особливості вилкових навантажувачів
Вилкові навантажувачі отримали свою назву завдяки тому, що у їхній стандартний комплект входять вилки, призначені для захоплення вантажів. Вони легко піднімають великогабаритні штучні вантажі та продукцію, розміщену на піддонах чи палетах. Також їх використовують для підйому вантажів на стелажі (до 3-5 ярусів) та безпосереднього транспортування. Вони широко застосовуються у складських комплексах, будівельних гіпермаркетах, супермаркетах, а також у сільському господарстві для транспортування кормів.
Конструктивне рішення вилкових навантажувачів може відрізнятися залежно від моделі, проте стандартно така машина складається з:
- шасі на м'яких пневматичних шинах;
- кабіни оператора (закритої або напіввідкритої);
- вантажозахоплювальних вил;
- щогли, по якій за допомогою підйомного ланцюга переміщуються вилки;
- гідравлічної системи, що приводить у дію робочі механізми.
Класичний вилковий навантажувач призначений для виконання таких завдань, як підняття, переміщення, навантаження, розвантаження, укладання та штабелювання палет, ящиків тощо. Функціональність техніки можна додатково розширити, встановивши замість вил інші види захватів, наприклад, для бочок, комунальних щіток чи снігових відвалів.
Як правильно вибрати навантажувач
Щоб вибрати навантажувач, який буде максимально ефективним у ваших умовах експлуатації, необхідно підходити до вибору комплексно та професійно. Важливо враховувати:
- Вид робіт, які належить виконувати техніці.
- Очікувані експлуатаційні навантаження.
- Виробника техніки.
Великий вибір нових, сертифікованих навантажувачів від провідних світових виробників представлений у каталозі «Hydromarket». Завдяки детальному опису та технічним характеристикам ви легко підберете модель, яка відповідатиме вашим потребам. На сайті ви знайдете надійну сертифіковану техніку за найкращими цінами в Україні та Європі. Також у каталозі можна знайти різноманітне навісне та додаткове обладнання для спецтехніки, яке допоможе вам виконати будь-які роботи.
Якщо вам потрібна професійна консультація щодо вибору навантажувачів, звертайтеся до менеджерів «Гідромаркет». Ви можете зв’язатися з ними у будь-який зручний час телефоном або через форму зворотного зв’язку.
- Самоскидні причепи та напівпричепи: особливостіЗнайомство з самоскидними причепами та напівпричепами, особливості та відмінності кожного варіанту, переваги та недоліки. Основні технічні характеристики причепів та напівпричепів самоскидного типу, які треба взяти до уваги при виборі техніки для себе. Правила правильної експлуатації.
- Кращі оприскувачі для садуЧим зумовлена необхідність використання садових оприскувачів. Ознайомлення з основними різновидами устаткування залежно від типу приводу: ручними, акумуляторними, бензиновими. Особливості, переваги, сфера застосування кожного варіанту пристроїв.