Яке масло заливати в гідроборт
Такий пристрій, як гідроборт, візуально може не являти собою особливої складності в механізмі і його експлуатації. Однак, навіть якщо власник дотримується всіх запропонованих рекомендацій по експлуатації даного агрегату, то рано чи пізно стикається з такими завданнями, як дотримання необхідного рівня гідравлічного масла в системі або його заміна. І тут у багатьох виникають питання та сумніви.
Так, невірний вибір мастила для гидрофицированного борту може спричинити за собою виникнення неприємних наслідків – швидкого зносу комплектуючих гідросистеми борту або повний вихід з ладу підйомного пристрою. Щоб уникнути раптового відмови в роботі в самий невідповідний момент, необхідність фінансових і тимчасових витрат на проведення ремонтних робіт, необхідно знати деякі правила підбору гідравлічного масла для гидроборта.
Популярне: Гідравлічне масло
Переваги установки гидроборта
Серед підйомних механізмів, що монтуються на автомобіль, гідроборт практичний тим, що відповідає розмірам кузова і здатний не тільки бортувати його, але і виступати в ролі трапа або підйомного кошти.
Також установка гидроборта на автомобіль надає наступні переваги:
- Можливість проведення навантажень і розвантажень без участі окремої технічної одиниці – навантажувача.
- При необхідності залучення навантажувача даний засіб може пересуватися по платформі, а також підніматися і опускатися гидробортом.
- Гідравлічний борт нескладно встановити на автомобіль і також демонтувати.
Оскільки за період своєї роботи агрегат може отримувати неабияку навантаження, то необхідно ретельно стежити за його станом, своєчасно проводячи ТО, і, звичайно ж, за дотриманням вагових норм, які припадають на підйомник. Що стосується техобслуговування, то крім діагностики, в даному процесі проводиться обов'язковий облік гідравлічного масла в гідросистемі агрегату з подальшим доведенням його до оптимального рівня в баці або повною заміною.
Популярне: Установка гидроборта
Важливість обліку різновиди масла для гидроборта
Багато виробників гидробортов на виході заправляють цей пристрій гідравлічним маслом червоного кольору, що в підсумку споживач іноді помилково приймає за ATF (масла для автоматичних коробок передач). Для таких масел вимоги по в'язкості, протизносні, антиокислювальною, протипінні і антифрикційними параметрами набагато вище, ніж до продукції нафтової промисловості, призначеної для інших механізмів.
Оптимальний температурний діапазон для масла дорівнює 80-90 градусів, а в умовах високої температури у зовнішньому середовищі допустиме значення 150 градусів при помірному пересуванні. Для гідронасосів робоча температура становить 60 градусів, при цьому допускається не більше 90.
В іншому випадку відбудеться відмова роботи гідросистеми. Дуже важливо врахувати, що ATF може завдати істотної шкоди системі, разъев і піддавши прискореного зносу ущільнювальні елементи, кільця та ін. У результаті буде спостерігатися текти гідроциліндрів, станції гидроборта, а також будуть забиватися клапани, розподільні блоки і насос в цілому.
Коли допускається використання інших масел для гідроборта?
Коли в гідравлічному баку гранично низький рівень масла, і стоїть гостра необхідність закінчити рейс, то в таких випадках допускається заправка будь-яким маслом. Однак, важливо якомога швидше потрапити на СТО, щоб замінити гідравлічне масло на відповідне. Всі гідрорідини мають різну в'язкість і набір присадок, тому слід доливати те ж масло, яке використовувалося раніше, щоб уникнути несправностей гідросистеми через передчасного зношення її елементів.
Щоб зробити заміну масла, необхідно залити промивне з подальшим проведенням 5-6 повноцінних робочих циклів, що включають:
- закриття;
- відкриття;
- опускання;
- підняття гидроборта.
Потім зливається промивна рідина і заправляється відповідне гідравлічне масло. Рівень необхідно контролювати при повністю опущеному відкритому положенні борту. В'язкість масла становить 32, присадки HVLP, в разі роботи в спеці також доповнено температурної присадкою.
Вкрай не рекомендується використовувати гідравлічне масло 46-ий в'язкості, так як при такому рівні йде додаткове навантаження на електродвигун, наступний перегрів якого загрожує поломкою. А масло 22-ої в'язкості допустимо при роботі в невисоких температурних умовах (до 20 градусів).
Допомога у виборі гідробортів від фахівців "Гідромаркет"
Більшість виробників гідробортів не пред'являють особливих індивідуальних вимог щодо використання робочих рідин, за винятком певної в'язкості або її діапазону, а також робочих температур. Дані вказівки, як правило, прописані в правилах експлуатації гидроборта, які додаються до пристрою.
В іншому все, що стосується гідравліки, у тому числі гідробортів та інших підйомних механізмів, можна довірити професіоналам у цій галузі. Компанія Hydromarket, що зарекомендувала себе як спеціалізується на гідравліці для тягачів та іншої спеціалізованої техніки, готова надати вам свої послуги та допомогу в:
- підборі нового гідроборту за вигідною вартістю;
- встановлення гідроборту на спецтехніку;
- регулярного проведення технічного обслуговування на власних СТО;
- якісного ремонту у разі виходу гідроборту з ладу, включаючи його аварійне відкриття або закриття.
Зв'язатися з представниками компанії і отримати відповіді на питання дуже просто:
- у режимі «онлайн» на сайті компанії;
- зателефонувавши за зручним номером телефону або запросивши зворотній дзвінок;
- через наш канал у Вайбері, телефонний номер якого ви також знайдете в нашому сайті «Контакти».
Також, підписавшись на Viber-канал Гідромаркету, ви завжди будете серед перших, хто в курсі свіжих новин від компанії!
- Виставка «Відновлення ресурсів» 6-7 листопада 2024 р.Шукаєте рішення для очищення та відновлення територій? Наша компанія має відповідь! Приєднуйтесь до нас на виставці "Відновлення ресурсів України" 6-7 листопада м. Київ, ВЦ «Акко Інтернешнл»
- Спеціалізована виставка ДорТехЕкспо 15-17 жовтня 2024 р.Не пропустіть унікальну можливість! Компанія «Гідромаркет» приймає участь у спеціалізованій виставці ДорТехЕкспо 15-17 жовтня 2024 р.