Професійний ремонт гідромолотів з гарантіями
Як і будь-яке інше обладнання, гідромолоти можуть виходити з ладу. Це може статися в результаті природного зносу в міру експлуатації, а також стати результатом механічних пошкоджень, різного роду заклинювань та ін.
Нерідко проблеми у роботі гідравлічних молотів стають результатом відсутності необхідного регулярного технічного обслуговування, недотримання рекомендацій виробника, описаних у посібнику з експлуатації. На надійність та тривалість служби також впливає початкова якість обладнання, яке залежить від матеріалів і дотримання технології виробництва. У будь-якому разі вже перші прояви несправності – це привід звернутися до фахівців за налагоджувальними роботами чи ремонтом. Так можна буде усунути проблему на етапі її становлення та мінімізувати витрати на відновлення, уникнути необхідності купівлі нового гідромолота.
Основні несправності гідравлічних молотів:
Насправді нерідко трапляються випадки, коли власник неспроможний запустити гідромолот при першому включенні. Тут можливо 2 варіанти: або несправне обладнання, або його монтаж був виконаний з порушеннями технології. В цьому випадку:
· перевіряється тиск на напірній лінії;
· заміряється витрата масла на подачі в гідросистемі;
· перевіряється правильність підключення до обладнання напірної та зливальної лінії.
Якщо ці параметри відповідають нормованим, висока ймовірність того, що обладнання вже несправне. Найчастіше з такими проблемами зустрічаються ті, хто купує обладнання, що було у використанні. Кожен новий гідромолот проходить випробовування в заводських умовах, перш ніж надійти у продаж. Тому проблем із його роботою не повинно виникнути.
Проблеми можуть траплятися вже в міру експлуатації навісного обладнання. І часто вони приховані в парах, що піддаються тертю: хвостовик і втулка, гільза і бойок або корпус робочого циліндра, золотники і гільза розподільного елемента. Особливо часто такі проблеми виникають у обладнання, власник якого не проходить ТО. Масло в міру роботи поступово забруднюється, засмічується частинками зношування. Це підвищує в рази коефіцієнт тертя, що і буде викликати ще пошкодження компонентів, що труться.
Найчастіше в експлуатаційному процесі виникають такі проблеми:
1. Задири бойка.
2. Відрив шпильок.
Проблема задира бойка
Бойок-гільза робочого циліндра – найдорожчий компонент гідравлічного молота. Усередині нього переміщуються робочі штоки. Ще в процесі виготовлення до цих елементів пред'являються серйозні вимоги до точності, чистоти обробки. Крім цього, вони будуть сприймати підвищені ударні навантаження не тільки з вертикальної, але і радіальної складової. І чим сильнішим буде вплив останньої, тим більш прискореним та інтенсивним буде знос пари шток та гільз.
У процесі такої роботи на поверхні тертьових компонентів (самого бойка і деталей, що сполучаються з ним) нерідко з'являються грубі задири, здатні повністю вивести з ладу гідромолот. І в цьому випадку усунути проблему можна лише одним способом – замінити цей елемент на новий. Якщо ж задири не глибокі, якщо вони виявлені лише на поршневому елементі, там, де немає контактних ущільнень, а також на дзеркалі гільзи, тобто висока ймовірність того, що їх можна буде усунути в процесі професійно виконаного ремонту. Більш грубі ризики встановлюються шліфуванням. Не обов'язково прибирати їх на всю глибину – важливо забезпечити підвищену гладкість поверхні. Цього буде достатньо, щоб надовго відновити її функціональністю. Якщо задирам, корозії піддані штоки, їх необхідно буде замінити на нові. Справа в тому, що в цій частині елемента передбачені контактні ущільнення, які не піддаються заміні.
Нерідко причиною поломки гідромолота стає надмірне підвищення зазору між стінками і робочим елементом бойка. Вони з'являються внаслідок перехрещення поздовжніх осей молота та штока. При їх зміщенні виходить, що ударне зусилля прикладатиметься не до центру робочого органу, а до краю. Під дією таких додаткових і суттєвих за величиною радіальних сил виникає згинальний момент. Все це і викликає надмірне зношування. Його допустима величина нормується посібником з експлуатації устаткування. Якщо вчасно не помітити проблему та не встановити її, це може спричинити поломку штока та серйозні пошкодження внутрішніх стінок бойка. Це може виявитися поперечним розтріскуванням корпусу елемента, суттєвим сколом у точці дотику ударного молотка та штока.
У будь-якому випадку доведеться виконати розбирання вузла, провести його дефектування і вже виходячи з його результатів визначити можливість і доцільність проведення ремонту або рекомендувати придбати новий елемент.
Існує ряд профілактичних заходів, покликаних мінімізувати надмірне зношування та перехрест осей ударного та робочого елемента. Як варіант, на торцевій частині штока можна передбачити сферу, цент тяжкості якої збігатиметься з середньою лінією опорної поверхні втулок або ж розташовуватися трохи нижче за неї. Це знизить центр торця бойка і мінімізує ймовірність сколу торців, що стикаються, в момент удару.
Проблема відриву шпильок
У конструкції гідромолота є спеціальні шпильки, призначені для стягування корпусних деталей, а також для стягування щік обладнання, що утримує ударний блок. Особливість таких шпильок – діаметр їхнього стрижня менше, ніж внутрішній діаметр різьблення. Така особливість забезпечує рівномірний розподіл по тілу шпильки при затягуванні та робочих навантаженнях. Тобто найвразливіше місце, а саме різьблення, піддаватиметься значно меншим навантаженням.
Але все ж таки на практиці трапляються випадки, коли шпильки все ж таки обриваються в місці з'єднання з гайкою. Викликає ця підвищена напруга, що виникла в результаті появи місцевого згинального моменту. А ось його вже провокує неспіввісність поверхонь, якими контактують гайки. Розвиваються вони внаслідок помилок, допущених у процесі монтажу та неякісного виготовлення. Обов'язково необхідно дотримуватися допусків у всіх стикуваних елементах. Виправити ситуацію також можна шляхом використання спеціальних гайок, торцева поверхня яких має сферичну форму.
Види ремонту гідравлічних молотів
Ремонт гідравлічних молотів можна розділити на 2 категорії:
1. Поточний. Передбачає часткове розбирання вузла, перевірку ступеня зношування компонентів, заміну зношених елементів, ущільнень. У разі потреби виконується затягування ослаблених різьбових елементів. Також може знадобитися заміна гідравлічних розподільників, акумуляторів.
2. Капітальний. В обов'язковому порядку передбачає діагностику. Виконуються роботи на спеціальному стенді. В результаті визначаються ознаки несправностей, встановлюються місця витоку оливи, перевіряться плавність переміщення бойка. Також часто перевіряється тиск оливи в лінії нагнітання подачі. З отриманих даних визначаються чинники, здатні викликати виявлені проблеми та вже потім виконується розбирання вузла і дефектування його компонентів.
Чим раніше буде виявлено проблему, тим швидше, легше і дешевше її ідентифікувати та усунути. Тому варто звертатися до фахівців одразу, як тільки будуть виявлені перші несправності та збої у роботі.
Професійний ремонт гідромолотів у Києві від «Гідроматркет»
Станція технічного обслуговування компанії «Гідромаркет» пропонує послуги з ремонту гідравлічних молотів будь-якого рівня складності. Якщо проблема несерйозна, її можна усунути безпосередньо у вас на об'єкті. Наші майстри приїдуть у заздалегідь узгоджений час та виконають відповідні роботи. Якщо ж ситуація складніша, то знадобиться демонтаж обладнання з техніки та його транспортування до майстерні. Тут роботи виконуються в наступній послідовності:
· гідравлічний молот розбирається на складові компоненти;
· виконується заміна гідравлічних ущільнень, втулок та інших надмірно зношених компонентів;
· затираються легкі задири;
· перевіряються і при необхідності змінюються всі різьбові з'єднання;
· змінюються всі елементи, що не підлягають відновленню;
· промиваються компоненти, продуваються стисненим повітрям, змащуються перед складанням;
· затяжка з'єднань динамометричним ключем;
· установка вузла на техніку, перевірка працездатності;
· надання гарантій на роботи, у тому числі і на комплектуючі, які були замінені.
При капітальному ремонті перелік завдань буде більш істотним. У ряді випадків може припускати реставрацію пошкоджених компонентів. Після цього обов'язково проводиться випробування зібраного гідромолота на стенді.
Майстри «Hydromarket» мають глибокі практичні навички та знання в галузі ремонту гідравлічного обладнання та гідромолотів, зокрема. У нашому розпорядженні передове обладнання, інструменти, обладнання, а також запасні компоненти, ущільнювальні, витратні матеріали. Все це дозволяє виконувати ремонтні роботи на найвищому професійному рівні. Також на наші СТО можна звертатися по професійне технічне обслуговування гідромолотів і не тільки.
Отримати додаткові консультації та записатися на ТО чи ремонт можна телефоном або через форму зворотного зв'язку.
- Спеціалізована виставка ДорТехЕкспо 15-17 жовтня 2024 р.Не пропустіть унікальну можливість! Компанія «Гідромаркет» приймає участь у спеціалізованій виставці ДорТехЕкспо 15-17 жовтня 2024 р.
- XXII Міжнародний Промисловий ФорумПовідомляємо, що компанія «Гідромаркет» приймає участь у виставці Міжнародний Промисловий Форум 28-30 травня 2024 р.